Linkkejä

Kirkolliskokous

Evl.fi -palvelussa

Kirkolliskokous

Sakastissa

 

Kirkolliskokous

Turun arkkihiippakunnan kirkolliskokousedustajat vuosina 2016-2019

Kirkolliskokouksen maallikkoedustajat

Heikkilä Pekka
toimittaja
Mynämäki
p.heikkila@icloud.com
Jalava Aarto
talouspäällikkö, eläkeläinen
Rauma
aarto.jalava@dnainternet.net
Korhonen Mari
varhaiskasvatuksen lehtori
Turku
mari.h.korhonen@gmail.com

Määttänen Annika
psykiatrinen sairaanhoitaja, perheterapeutti
Salo
annika1maattanen@gmail.com

Palmunen Lauri
valtiotieteen maisteri
Turku
lauri.palmunen@gmail.com

Rajala Pertti
maakuntajohtaja
Pori
pertti.rajala@satakunta.fi

Saine Harri
erityisopettaja, KT
Pori
harri.saine@edupori.fi
Tuori Risto
asianajaja, oikeustieteen lisensiaatti
Sastamala
risto.tuori@gmail.com

 

 

 

Kirkolliskokouksen pappisedustajat

Auvinen Ville,
pastori, TT
Turku
ville.auvinen@sti.fi

Koskenniemi Erkki
pastori, TT
Sastamala
erkki.koskenniemi@sley.fi

Kruus Tuija
kappalainen
Pori
tuija.kruus@evl.fi

Rantala Tapani
rehtori, rovasti
Turku
tapani.rantala@tk-opisto.fi