Kirjuri

Kirkkoherranviraston hoidon hiippakunnallinen tukirengas

Tukirenkaan jäsenten puoleen voi kääntyä kirkkoherranviraston hoitoa koskevissa kysymyksissä. Varsinkin Kirjuri-järjestelmää käyttöön otettaessa keskinäisen yhteydenpidon ja kokemusten vaihtamisen tarve saattaa lisääntyä

Tukihenkilöön saa yhteyden puhelimitse tai sähköpostitse. Tukihenkilön konsultaatiokäynneistä mahdollisesti aiheutuvat matkakustannukset maksaa konsultoitava seurakunta

Tuomiorovastikunta
Turun ja Kaarinan seurakuntayhtymä
Anttila Sari, 040 3417 213, sari.anttila@evl.fi
Kirjuri

Naantalin rovastikunta
Raision seurakunta
Suominen Irene, 02 4360 327, irene.suominen@evl.fi
Kirjuri
Naantalin / Merimaskun seurakunta
Laine Jorma, 040 1308 303, jorma.laine@evl.fi
Kirjuri
Nousiaisten / Raision seurakunta
Arvelin Auli, 02 4318 549 / 02 4360 300, auli.arvelin@evl.fi
Kirjuri

Paimion rovastikunta

Salon seurakunta
Loikas Riikka-Liisa, 044 7745 205, riikka-liisa.loikas@evl.fi
Kirjuri

Vehmaan rovastikunta

Uudenkaupungin seurakunta
Kaartinen Marja, 02 8404 100, marja.kaartinen@evl.fi
Kirjuri

Rauman rovastikunta

Rauman seurakunta
Mukkala Anita, 02 8377 5217, anita.mukkala@evl.fi
Kirjuri
Euran seurakunta
Turkko Seija, 044 7771 503, seija.turkko@evl.fi
Kirjuri

Porin rovastikunta

Porin seurakuntayhtymä
Pekola Leena, 0447 309 602, leena.pekola@evl.fi
Vainionpää Niina, 0447 309 603, niina.vainionpaa@evl.fi
Kirjuri

Kokemäen rovastikunta

Säkylän seurakunta
Jokinen Irma, 02 8382 100, irma.jokinen@evl.fi
Kirjuri

Loimaan rovastikunta
Loimaan seurakunta
Huhtala Sari, 02 7764 402, sari.huhtala@evl.fi
Kirjuri

Tyrvään rovastikunta

Sastamalan seurakunta
Kuusisto Eija 050 3149 092 eija.kuusisto@evl.fi
Kirjuri