Kirjuri

Kirkkoherranviraston hoidon hiippakunnallinen tukirengas

Tukirenkaan jäsenten puoleen voi kääntyä kirkkoherranviraston hoitoa koskevissa kysymyksissä. Varsinkin Kirjuri-järjestelmää käyttöön otettaessa keskinäisen yhteydenpidon ja kokemusten vaihtamisen tarve saattaa lisääntyä

Tukihenkilöön saa yhteyden puhelimitse tai sähköpostitse. Tukihenkilön konsultaatiokäynneistä mahdollisesti aiheutuvat matkakustannukset maksaa konsultoitava seurakunta

Tuomiorovastikunta

Turun ja Kaarinan seurakuntayhtymä

Anttila Sari, 040 3417 213, sari.anttila@evl.fi

Kirjuri

 

 

Nousiaisten rovastikunta
Raision seurakunta
Suominen Irene, 02 4360 327, irene.suominen@evl.fi
Kirjuri
Naantalin / Merimaskun seurakunta
Laine Jorma, 040 1308 303, jorma.laine@evl.fi
Kirjuri
Nousiaisten / Raision seurakunta
Arvelin Auli, 02 4318 549 / 02 4360 300, auli.arvelin@evl.fi
Kirjuri

Uudenkaupungin seurakunta
Kaartinen Marja, 02 8404 100, marja.kaartinen@evl.fi
Kirjuri


Paimion rovastikunta
Salon seurakunta
Loikas Riikka-Liisa, 044 7745 205, riikka-liisa.loikas@evl.fi
Kirjuri 
Loimaan seurakunta
Huhtala Sari, 02 7764 402, sari.huhtala@evl.fi
Kirjuri


Ala-Satakunnan rovastikunta
Rauman seurakunta
Mukkala Anita, 02 8377 5217, anita.mukkala@evl.fi
Kirjuri
Euran seurakunta
Turkko Seija, 044 7771 503, seija.turkko@evl.fi
Kirjuri
Harjavallan seurakunta
Jokinen Irma, 044 735 6750, irma.jokinen@evl.fi
Kirjuri
Sastamalan seurakunta
Kuusisto Eija 050 3149 092 eija.kuusisto@evl.fi
Kirjuri


Porin rovastikunta
Porin seurakuntayhtymä
Pekola Leena, 0447 309 602, leena.pekola@evl.fi
Vainionpää Niina, 0447 309 603, niina.vainionpaa@evl.fi
Kirjuri